لازمه درآمد زایی در اینستاگرام ،  رعایت نکات مهم در این مسیر است. اگر شما کسب و کارتان را به صورت صحیح در اینستاگرام رشد ندهید ، قطعا نتیجه مثبتی دریافت نخواهید کرد و سود شما از این فضا با فعالیت شما سازگاری نخواهد داشت. اگر به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستید و می خواهید افرادی که شما را فالو می کنند پیج شما را ترک نکنند و به پست های ارسالی شما توجه کنند این موارد را رعایت کنید.

1.ویدئو ارسال کنید

اگر شما تنها به ارسال پست در فرمت عکس بسنده کنید ، پیجتان شادابی لازم را نخواهد داشت و کمی افسرده می شود . شما با ارسال ویدئو در اینستاگرام ، به راحتی می توانید لایک بیشتری را از کاربرانتان دریافت کنید ، می توانید به خوبی آنها را سر ذوق آورید و توجهات به پیج اینستاگرام خود را افزایش دهید.

2.استفاده از هشتگ های شناخته شده به افزایش فالوور شما کمک خواهد کرد. سعی کنید در هر پستی که ارسال می کنید حداقل 2 هشتگ شناخته شده و پرکاربرد استفاده کنید.

3.پست های ارسال شده توسط پیج هایی با زمینه کاری مشابه را لایک کنید. اینکار باعث افزایش تعامل میان شما ، کاربران و همکارانتان می شود.  

4.در اینستاگرام مسابقه برگزار کنید. ساده ترین شکل مسبقه این است که شما میان لایک کنندگان یا کامنت گذاران مسابقه ای برگزار کنید و به قید قرعه یک نفر را برنده اعلام کنید.

5.پیج اینستاگرام خود را در سایر شبکه های احتماعی (کانال های خود و ...) تبلیغ کنید. مطالبی را مختص اینستاگرام خود تولید کنید و در سایر شبکه های اجتماعی آنها را ارسال نکنید و در تبلیغات خود این موارد را نام ببرید (به عنوان مثال تصاویر پشت صحنه فیلم را در اینستاگرام ببینید)

6.اگر پستی را پسندیدید ، از آن رد نشوید ، آن را لایک کنید و برای آن کامنت ارسال کنید. کامنت ارسالی را مرتبط بنویسید و از یک ساختار مشخص (پست خوبی بود ، عالی بود و ...) استفاده نکنید.

7.از هشتگ های ترند شده یا معروف استفاده کنید. این کار باعث می شود تا شانس نمایش تصاویر شما در جستجوی اینستاگرام افزایش داشته باشد و در صورت نمایش شما را با افزایش فالوور روبرو نماید.

8.تحقیقات (در کشور های خاص) نشان داده است بهترین زمان ارسال پست ساعت 5 بعد از ظهر و یا 2 بامداد می باشد. از این زمان ها برای ارسال پست استفاده کنید و آن را بررسی کنید.

9.تحقیقات انجام شده نشان می دهد فیلتر Mayfair یکی از فیلتر های مورد علاقه کاربران است که توجه آنها را جلب می کند. در برخی پست ها از این فیلتر اینستاگرام استفاده کنید و نتایج آن را بررسی کنید.

10.از کامل بودن بیو خود اطمینان حاصل کنید. هشتگ ها و کلمات کلیدی مهم را در بیو استفاده کنید و حتما وبسایت خود را لینک کنید. چیزی را در بیو بنویسید که واقعا در حال انجام آن هستید و از اسپم خودداری کنید.

11.یکی از راه های عالی برای افزایش تعامل میان شما و کاربرانتان و افزایش لایک و کامنت ، طرح یک سوال زیر پست هایتان است. از این تکنیک به خوبی استفاده کنید و از کاربرانتان بخواهید به آن پرسش پاسخ دهند.

12.در روزهای تعطیل و آخر هفته ها حتما پست ارسال کنید. در این روز ها ، افراد زمان بیشتری را به شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند.

13.شناخت خوبی نسبت به فالوور هایتان داشته باشید ، بعد از ارسال هر پست میزان تعامل آنها را بررسی نمایید و بیشتر بر مواردی تمرکز کنید که فالوور هایتان بیشتر می پسندند.

14.در توضیح عکس ها ، از کاربرانتان درخواست مشارکت کنید و نظر آنها را در مورد تصویر ارسالی جویا شوید. می توانید با جملاتی مانند "علاقه مند هستیم نظر شما را در این مورد بدانیم " کار را آغاز کنید

15.از ارسال پست نترسید. تحقیقات نشان داده است ارسال پست زیاد نمی تواند یک معیار منفی برای شما باشد اما یک مورد کافی برای افزایش مشارکت فالوورهایتان نیست. یک تعداد منطقی را در نظر بگیرید و طبق آن عدد پیش بروید و از تغییر شدید بپرهیزید (اگر روزی 3 پست می گذارید به یکباره به روزی 10 پست افزایش ندهید)

16.اگر در قسمت کاربران پیشنهادی افرادی را دیدید که مرتبط با کسب و کار شما هستند حتما آنها را فالو کنید. این می تواند یک ویژگی مثبت برای شما باشد. تعامل با همکاران از دیدگان کاربران به اعتبار کسب و کار اضافه می کند.

17.اگر شما یک کسب و کار محلی را اداره می کنید ، حتما از برچسب مکان استفاده کنید. این کار شانس دیده شدن تصاویر شما در جستجو کاربران را به شدت افزایش می دهد.

18.از ویژگی پست اتوماتیک اینستاگرام های فالوور استفاده کنید و پست های خود را به صورت زمان بندی شده در اینستاگرام منتشر کنید تا به صورت منظم پست گذاری انجام شود.

19.سعی کنید با کسانی که با شما تعامل دارند گفتگو کنید. حتما پاسخ کامنت ها را بدهید و هیچ یک از آنها را بدون پاسخ نگذارید. اگر به دنبال افزایش فالوور ماندگار هستید ، کاربرانتان را محترم بشمارید و ارزش زیادی برای آنها قائل شوید.

20.تصاویر مختلف را به هم ترکیب کنید و در قالب یک عکس ارسال کنید. همچنین می توانید از قابلیت اسلایدر  تصاویر در اینستاگرام استفاده کنید و محتوای بیشتری را به کاربرانتان در قالب یک پست نمایش دهید.