15 تکنیک برای افزایش فالوور اینستاگرام و موفقیت کسب و کار

 اینستاگرام امروزه در کشور به یکی از ابزار های مهم تبلیغاتی تبدیل شده است ، اما آیا میدانید که چطور باید بازاریابی خود را در این شبکه اجتماعی شروع کنید و برای موفقیت چه کارهایی باید انجام بدهید ؟ چطور می توانید افزایش فالوور داشته باشید و در این مسیر پیشرفت کنید ؟

در حال حاضر اینستاگرام بیش از 800  میلیون کاربر دارد که حتی اگر نیمی از این تعداد را کاربران فعال در نظر بگیریم ، عدد بدست آمده نمایانگر اهمیت بازاریابی در این شبکه اجتماعی محبوب است. برای همین هم اینستاگرام با درک شرایط ، ابزاری برای راه اندازی یک پیج اینستاگرام  مختص کسب و کار در اختیار کاربران قرار داده است.

شما می توانید از اینستاگرام برای تولید محتوای تصویری از داستان برند خود به صورت عکس یا ویدئو استفاده کنید و با کاربران خود در ارتباط باشید اما چند نکته وجود دارد که در عین سادگی ممکن است فراموش شود اما در صورتی که رعایت کنید باعث افزایش فالوور شما و عدم ریزش انها می شود.

 

هشتگ ها

1.از هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ ها یکی از بخش های اصلی اینستاگرام را تشکیل می دهند و یکی از بهترین راه ها است تا علاقه مندان بتوانند پیج اینستاگرام شما را پیدا کنند. بر خلاف سایر شبکه های اجتماعی مانند توئیتر ، شما محودیتی در تعداد کاراکتر نخواهید داشت. پست خود را با تعداد مناسبی هشتگ (نه بیش از حد) همراه کنید تا به یک زنجیره طلایی متصل شوید.

نام برند خود را به هشتگ تبدیل کنید

در برخی از پست ها نام برند خود را به صورت هشتگ درج کنید ، همچنین در هر دوره یک مسابقه ایجاد کنید ، یک نام برای آن انتخاب کنید و این نام را به صورت هشتگ در پست های خود قرار دهید. با این کار کاربران شما می توانند با هم در ارتباط باشند و همچنین رقیبان خود را بشناسند.

3.از هشتگ های عمومی استفاده کنید

فراموش نکنید که از هشتگ های عمومی در تصاویر خود استفاده کنید تا کاربرانتان قادر باشند شما را بیابند. برای مثال اگر شما یک کسب و کار در زمینه قهوه دارید ، نباید فراموش کنید که از هشتگ "قهوه" یا "اسپرسو" استفاده کتید.

4.از هشتگ های ترند شده استفاده کنید.

ترند شدن در اینستاگرام می تواند به سرعت نور اتفاق بیفتد و معمولا از آنچه شما فکر می کنید سریعتر است. اگر شما موضوعی ترند شده را یافتید که با کسب و کار شما در ارتباط بود ، پس از آن استفاده کنید. با این کار پست شما توسط هزاران نفر تنها در چند دقیقه دیده خواهد شد.

5.هشتگ ها را بررسی کنید

فراموش نکنید که هر چند وقت ، هشتگ ها را بررسی کنید. به ویژه هشتگ های اختصاصی ای که ایجاد کرده اید را پیگیری کنید ، به کامنت ها پاسخ دهید و با آنها در ارتباط باشید.

در نهایت رعایت این نکات ریز در استفاده از هشتگ ها باعث افزایش فالوور شما و همپنین ماندگاری آنها می شود.

 

بر مشتریان خود تمرکز کنید

6.پست های مشتریان خود را لایک کنید

از کاربران خود با لایک کردن پست های آنها ، قدردانی کنید ، اگر پستی درباره برند شما ایجاد شده است ، نباید آن را از دست دهید و حتما آن را به اشتراک بگذارید و از کاربر فعالتان تشکر کنید.

7.برای کاربران خود کامنت بگذارید

مشارکت با کاربران با استفاده از کامنت گذاری در پست های زیبای آنها ، می تواند یکی از ارکان وفاداری کاربران به برند شما باشد.

8.به تمامی کامنت ها پاسخ دهید

اگر کاربری برای پست شما کامنت گذاشت ، حتما به آن پاسخ دهید. این قانون در مورد کامنت های سوالی و  غیر سوالی صدق می کند.

9.کاربرانتان را منشن کنید

منشن ها یکی دیگر از بخش های مهم اینستاگرام است. کابرانتان ، فالوور هایتان و یا هر کسی که پستی در مورد برند و کسب و کار شما ایجاد کرده است را منشن کنید. با این کار شما وفاداری خود به آنها را نشان داده اید و همچنین یک حلقه مشارکتی ایجاد نموده اید.

10.سلبریتی ها و رهبران کسب و کار ها را منشن کنید

اگر پست شما در مورد سلبریتی ها است ، به آنها اجازه بدید که این پست را ببینند. ممکن است آنها این پست را بپسندند و آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارند که می تواند برای شما مانند یک بمب عمل کند.

11.با کاربران خود مشارکت کنید

حتما تصاویری را مختص کاربرانتان فراتر از کسب و کار خود به اشتراک بگذارید ، برخی مواقع تصاویری را قرار دهید که از فضای کسب و کار فاصله گرفته و یا به صورت مسقیم بر کسب و کار شما اشاره نداشته باشد.

همانطور که دیدید رعایت این موارد و توجه به کاربران می تواند علاوه بر افزایش فالوور اینستاگرام شما ، کاربران را برای شما وفادار نگه دارد و ریزش فالوور شما به شدت پایین بیاید.

 

پست های خود را زیبا نمایش دهید

12.پست های خلاقانه ایجاد کنید

از فیلتر ها برای جذاب کردن تصاویر خود استقاده کنید. از زاویه های جذاب ، نور ها و سایر تکنیک های عکاسی استفاده کنید. سعی کنید در این مورد کمی مطالعه کنید و روش های عکاسی را بیابید. از نرم افزار هایی مانند فتوشاپ ، فتوشیک برای ویرایش و بهبود عکس ها استفاده کنید.

13.ویدئو ایجاد کنید

اینستاگرام هم اکنون از ویدئو 15 ثانیه به ویدئو های 1 دقیقه ای رسیده است و شما می توانید محتوای ویدئویی با زمان بیشتری را برای کاربرانتان تولید و به نمایش بگذارید. پس از این قابلیت هرگز عبور نکنید.

14.از کاربرد محصولاتتان پست ایجاد کنید

تصاویری از کاربرد محصولاتتان در زندگی روزمره تهیه کنید و آنها را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید تا کاربرانتان با محصول شما ارتباط بهتری برقرار کنند.

15.محصولاتتان را خلاقانه نمایش دهید

همیشه یک تصویر خام از محصول را منتشر نکنید ، تصاویری خلاقانه با کمک یه گرافیست یا یک کاریکاتوریست ایجاد کنید و محصول خود را به صورت غیر معمول در دید کاربرانتان قرار دهید.

 

پس منتظر نمانید، حساب کاربری در ربات اینستاگرام های فالوور ایجاد کنید ، پیج های هدف خود را انتخاب کنید ، افزایش فالوور را شروع کنید و برای نگهداری و جذب هرچه بیشتر فالوور اینستاگرام ، از تکنیک های گقته شده استفاده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید