سایز استوری اینستاگرام

اینکه هم اکنون ما می توانیم تصاویرمان را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم شگفت انگیز است. فقط چند سال قبل بود که به اینترنتی با سرعت بسیار پایین متصل بودیم اما حالا از اینکه تصاویر زیر 2 ثانیه لود شوند ناراحت می شویم.

اینستاگرام را شاید بتوان بزرگترین رسانه اجتماعی با محوریت عکس دانست که اضافه شدن قابلیت استوری در آن هیجان انگیز بود. با استوری شما می توانید فالوورهایتان را از کاری که خودتان و یا برندتان انجام می دهید با بهره گیری از تصاویری که بعد از 24 ساعت ناپدید می شوند مطلع سازید. هرچه از اجرای این قابلیت گذشت استفاده از آن بیشتر شد اما سوالی که برای خیلی ها به وجود آمده است سایز استوری اینستاگرام است. اگر شما از سایز استوری اینستاگرام مطلع باشید می توایند استوری های زیباتر و شکیل تری را به پیج اینستاگرام خود ارسال نمایید.

سایز استوری ایسنتاگرام چیست ؟

سایز استوری اینستاگرام ، 1920*1080 می باشد. یعنی شما باید تصویری با عرض 1080 پیکسل و طول 1920 پیکسل فراهم نمایید. این ابعاد به نسبت 9:16 نیز شناخته می شود.شما باید تصاویرتان را به صورت عمودی بگیرید تا بتوانید به خوبی از آنها در بخش استوری استفاده کنید و اگر گوشی خود را به صورت افقی بگیرید و تصویربرداری کنید به دلیل ناهمخوانی با سایز استوری اینستاگرام ، نمی توانید از آن تصویر یا ویدئو انتظار استوری زیبایی را داشته باشید

چگونه می توانم یک استوری مناسب ایجاد کنم ؟

اگر شما به دنبال ارسال یک استوری ساده هستید ، کافی است دوربین خود را به صورت عمودی بگیرید و فیلم برداری خود را آغاز کنید و یا عکسی را ثبت نمایید. اما اگر به دنبال ایجاد ایجاد استوری اینستاگرام به صورت حرفه ای هستید ، چند قدم دیگر نیاز دارید.

شما می توانید از نرم افزارهای مختلفی نظیر Snappa استفاده کتید تا استوری های بی نظیری برای خودتان یا کسب و کارتان بسیازید و با اینکار افزایش فالوور اینستاگرام را برای خود ایجاد کنید همچنین شما می توانید یک ویدئو را که با دوربین ثبت کرده اید ، با نرم افزار هایی مانند Adobe premiere  ، iMobie یا Final Cut ویرایش نمایید این نرم افزارها به شما اجازه برش فیلم و تبدیل آن به سایز استوری اینستاگرام را می دهند.

بیشتر بخوانید