امروزه افراد زیادی در اینستاگرام فعالیت می کنند و به دنبال کسب درآمد از این فضا هستند ، اما همه ی آنها به موفقیت دست پیدا نمی کنند و بعد از مدتی نا امید می شوند و این مسیر را ادامه نمی دهند. یکی از مواردی که به خصوص در ایران افراد را در مسیر تبلیغات اینستاگرام آزار می دهد پروفایل های فیک هستند. زمانی که شما پروسه افزایش فالوور اینستاگرام را شروع می کنید باید قدرت این را داشته باشید تا با تشخصی فالوور فیک از درستی روند افزایش فالوور خود اطمینان حاصل کنید.

هر فردی می تواند با خرید فالوور اینستاگرام تعداد فالوورهای خود را بالا ببرد اما همیشه تعداد فالوور بالا به معنی موفقیت در فضای اینستاگرام نیست. شما باید بتوانید پیج اینستاگرامتان را فعال و پویا نگه دارید که اینکار جز با فالوور واقعی امکان پذیر نیست. توجه داشته باشید در این مطلب منظور از فالوور فیک ، فالوور غیر واقعی نیست و فالوور هایی هستند که ارزش بالایی برای کسب و کار یا پیج شما ندارند و تعاملی با شما برقرار نخواهند کرد.

روش تشخیص فالوور فیک :

اما این سوال پیش می آید که تشخیص فالوور فیک چگونه امکان پذیر است ؟ چندین مورد در پروفایل های فیک دیده می شود که می توانید از انها برای شناسایی افراد غیر فعال و نامناسب استفاده نمایید.

1.تعداد بسیار نزدیک میان فالوور ها و فالو شوندگان

اکانتهایی هستند که فقط به دنبال افزایش فالوور هستند و هیچ تعاملی با شما نخواهند داشت و مطالب مناسبی نیز در پیج خود ارسال نمی کنند. این اکانت ها ربات نیستند اما از ارزش پایینی برخوردار هستند. به عنوان مثال طبیعی نیست کسی که 5000 تفر فالوور دارد 5000 نفر را نیز فالوو کرده باشد. شاید در این مسیر به استثناهایی برخورد کنید ، اما یکی از روش های تشخیص فالوور فیک یا کم ارزش این روش می باشد.

2.افرادی که کامنت های روتین ارسال می کنند.

حتما در پست هایتان به کامنت هایی نظیر "پست خوبی بود" ، "عکس زیبایی بود" و از این دست نظرات برخورد کرده اید. قصد این افراد از ارسال کامنت برای پست شما تعامل با شما نیست و تنها قصد دارند از طریق کامنت گذاری دیده شوند. این افراد فالوور های مناسبی برای شما نیستند و نمی تواند انتظار افزایش فروش برای کسب و کار خود را داشته باشید

3.اسم و تصویر نامرتبط

یکی دیگر از مواردی که در تشخیص فالوور فیک می توانید از آن استفاده کنید بررسی تصویر و نام پروفایل اینستاگرام افراد است. افرادی که پروفایلی بدون تصویر دارند و از اسم نامناسبی برخوردار هستند قطعا نمی توانند برای شما فالوور های فعالی باشند. افراد فعال در اینستاگرام دارای نام مشخص و مناسب و تصویر پروفایل می باشند تا بتوانند توسط دوستان یا همکاران شناسایی شوند.

مواردی که در بالا گفته شد به طور تقریبی است و کاربران فالوور فیک نیستند اما کمکی به فروش شما نمی کنند. اگر کسب و کاری دارید که قصد تبلیغات اینستاگرام برای آن را دارید باید بتوانید فالوور واقعی و فعال برای پیج خود جذب کنید.

راهکار های فالوور برای تشخیص فالوور فیک

در ربات ایسنتاگرام های فالوور شما قادر خواهید بود پیج های نامناسب و فیک را گزارش دهید ، در این صورت تمام اعتبار شما برمی گردد. همچنین شما باید در انتخاب پیج های هدف خود دقت لازم را داشته باشید و تعداد لایک ، کامنت و تعامل کاربران با پیج هدفتان را بررسی نمایید تا تشخیص دهید آیا فالوور های پیج هدفتان افرادی فعال هستند یا خیر. در صورتی که پیج هدف شما انتخاب درستی باشد شما نیمی از مسیر تشخیص فالوور فیک را عبور کرده اید